Укр
Українська мова


  1. Головна
  2. Архів
  3. Наукові підходи та дослідження
  4. Наукова стаття № 1

Перегляди  330 переглядів

Бортнік Анастасія Миколаївна, Михайлов Єгор Юрійович

  

СУТНІСТЬ І ЗНАЧЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА

  
Анотація:
наукова проблематика дослідження ефективності діяльності підприємства є однією з найбільш актуалізованих та обговорюваних як у академічному, так і бізнес-товаристві. Питання ефективності діяльності підприємства традиційно розглядаються в аспектах забезпечення прибутковості   

Ключові слова:
ефективність, підприємство, економіка   

УДК 330.131

Бортнік Анастасія Миколаївна

кандитат економічних наук, доцент,

доцент кафедри бізнес-економіки та підприємництва

Київський національний економічний університет ім. Вадима Гетьмана

(Київ, Україна)

 

Михайлов Єгор Юрійович

студент кафедри бізнес-економіки та підприємництва

Київський національний економічний університет ім. Вадима Гетьмана

(Київ, Україна)

 

СУТНІСТЬ І ЗНАЧЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ

ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА

 

Анотаціянаукова проблематика дослідження ефективності діяльності підприємства є однією з найбільш актуалізованих та обговорюваних як у академічному, так і бізнес-товаристві. Питання ефективності діяльності підприємства традиційно розглядаються в аспектах забезпечення прибутковості.

 

Ключові словаефективність, підприємство, економіка.

 

Поняття «ефективність» є складною категорією економіки, яка досить широко застосовується у різноманітних галузях науки та практики, що служить підставою до формування чисельних критеріїв важливості прийнятих рішень і відображає процес закономірних змін продуктивних сил у тісному взаємозв'язку з виробничими відносинами. В умовах турбулентності сучасної економічної системи актуальним є визначення сутності ефективності, так як це впливає не тільки на вибір показників та критеріїв ефективності, а й на шляхи її підвищення.

Представимо підходи до сутності поняття «ефективність», які різняться своєю варіативністю, що зумовлює необхідність в представленні дефініцій щодо його визначення  різними науковцями-дослідниками (табл.1.1).

 

Таблиця 1.1 − Дефініції поняття «ефективність»

 

Автори

Визначення поняття

1

2

Макконнелл К.Р.

 

Ефективність є співвідношенням між витратами ресурсів і виробленими в результаті їх використання обсягами товарів чи послуг

Нусінов В.Я.,

Турило А.М.,

Темченко А.Г.

Ефективність є результативність, тобто результат діяльності (ефект), який одержує суспільство, підприємство або окрема людина на одиницю використаних (чи застосованих) ресурсів.

Ковальов В.В.,

Волкова О.М.

Економічна ефективність – відносний показник, що порівнює отриманий ефект з витратами чи ресурсами, використаними для досягнення цього ефекту.

Орлов П.А.

Ефективність – співвідношення результату або ефекту будь-якої діяльності і витрат, пов'язаних з її виконанням. Причому це може бути як співвідношення результату і витрат, так і співвідношення витрат і результатів діяльності.

 

 

Закінчення табл.1.1

1

2

Падерін І.Д.

Сутність економічної ефективності підприємства полягає в економії всіх питомих витрат на виробництво продукції, що визначає його дохідність.

Сурмін Ю.П.

Ефективність – показник успішності функціонування системи для досягнення встановлених цілей.

Федулова Л.І.

Економічна ефективність – такий стан справ, за якого неможливо здійснити жодної зміни, яка більш повно задовольняє бажання однієї людини, не перешкоджаючи задоволенню бажань іншої людини

Іващенко Н.П.

Економічна ефективність – віддача у формі доходів різних ресурсів фірми, що знаходяться в її розпорядженні.

Лямець В.І.,

Тевяшев А.Д.

Ефективність – це не просто властивість операції (процесу функціонування системи, що відбивається в її здатності давати певний ефект, а дієвість такої здатності, тобто результативність, співвіднесена з ресурсними витратами.

 

Джерело: сформовано на основі [2-13]

 

Як бачимо, термін «ефективність»  має багато різних визначень, і є універсальним терміном, який може застосовуватись у всіх сферах господарської діяльності.

Ефективність - це максимально вигідне співвідношення між сукупними витратами та економічними результатами.

Ефективність – результативність процесу, операції, проекту, яка визначається як відношення ефекту, результату до витрат, що зумовили його отримання.

Ефективність - відносний ефект, результативність процесу, операції, проекту, що визначаються як відношення ефекту, результату до витрат, витрат, що зумовили, що забезпечили його отримання.

Таким чином, термін «ефективність» включає три елементи [17]:

Ефективність пов’язана з багатьма проблема такими як вибір того, що потрібно виробляти, вид продукції, спосіб виготовлення, розподіл та обсяг ресурсів який необхідно використовувати для споживання сьогодні та в майбутньому.

 

СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ:

 

  1. Шпак С.А. Реструктуризация и категория экономической эффективности в стратегическом управлении предприятиями. Ефективна економіка. №10. 2017. (Дата звернення 12.06.2021).

 

Bortnik Anastasia Mikolaevna

Candidate of Economic Sciences, Associate Professor,

Associate Professor of Business Economics and Entrepreneurship

Kyiv National Economic University named after Vadim Getman

 (Kyiv, Ukraine)

 

Mikhailov Egor Yurievich

student of the Department of Business Economics and Business

Kyiv National Economic University named after Vadim Getman

(Kiev, Ukraine)

 

THE ESSENCE AND SIGNIFICANCE OF

THE EFFICIENCY OF THE ENTERPRISE

 

Abstract: scientific issues of researching the effectiveness of the enterprise is one of the most relevant and discussed in both academic and business society. Issues of efficiency of the enterprise are traditionally considered in the aspects of ensuring profitability.

 

Keywords: efficiency, enterprise, economy.

  
Наукові підходи та дослідження. Одеса, Україна.   

Посилання для цитування:

Бортнік Анастасія Миколаївна, Михайлов Єгор Юрійович. СУТНІСТЬ І ЗНАЧЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА // ''Наукові підходи та дослідження'' (міжнародна наукова конференція). ISBN 978-967-6215-20-0. Одеса, Україна. С. 4 - 7. 2022 р. // Електронний ресурс: https://academconf.com/article/238 (дата звернення: 18.09.2024 р.)


Повна версія статті PDF

© 2022