Вступ. Через пандемію, спричинену COVID-19, організація навчального процесу зазнала разючих змін. Під час самоізоляції вся освітня діяльність вищих навчальних закладів була перенесена в online-режим, що, безсумнівно, має вплив не лише на процес засвоєння студентами фахових навичок та знань, а й впливає власне на міжособову взаємодію між членами навчальної групи. Через дистанційний режим ми зіткнулися зі стрімкою зміною видів та процесів формування контакту між членами групи, що особливо впливає на таку студентську нішу, як першокурсники. Вступ до вузу і навчання в ньому супроводжується включенням вчорашніх випускників шкіл в нове для них культурно-освітнє середовище, що супроводжується формуванням нової освітньої групи, від атмосфери якої залежить й успіх студента.