1. Актуальність теми. Щороку проблема екологічної безпеки набуває актуальності. Безвідходні технології стрімко розвиваються та поступово виходять на новий рівень. Однією із них є утилізація гілок плодових дерев ущільненого саду. Нажаль, на сьогоднішній день рівень механізації утилізації гілок в Україні-низький, порівняно з країнами Європи. Обрізка та утилізація гілок плодових дерев складає приблизно 25% від загальних трудовитрат необхідних для вирощування плодів. При цьому об’єми сировини, яку необхідно утилізувати великі, в середньому від 2,5 до 6,5 тон з кожного гектару[1]. Для успішного розвитку галузі садівництва в Україні, необхідно зменшити трудомісткість та час необхідні для обрізки, сортування та утилізації гілок плодових дерев. Якщо рівень механізації не буде підвищуватися, то в майбутньому це може загрожувати недобором товарної продукції, зниженням якості та підвищенням її собівартості, внаслідок високих трудовитрат та збільшення строків, що необхідні для утилізації сировини.